Ocenenie "Môj lekár" a "Moja sestra" 2024

Ôsma celoslovenská pacientska konferencia, ktorá sa uskutoční v dňoch 14. – 15. novembra 2024 v Bratislave, bude aj tento rok spojená s udeľovaním ocenení AOPP „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Pacienti tým vzdajú hold výnimočným lekárom a sestrám, ktorí sú vďaka svojej empatii, obetavosti a vysokému nasadeniu pre nich mimoriadnym prínosom. Sú tu pre svojich pacientov aj nad rámec svojich pracovných povinností, pretože svoje povolanie nevnímajú ako prácu, ale predovšetkým ako poslanie.

Zapojte sa aj vy a rozhodnite svojím hlasom o tom, ktorí z 10 porotou ocenených lekárov a 10 porotou ocenených sestier získajú aj výnimočné ocenenie verejnosti. 

Hlasovať môžete do 5. novembra 2024.

Chcem hlasovať:


Ocenenie Môj lekár - hlasovanie

Doc. MUDr. Mária Szántová, PhD.

Doc. MUDr. Mária Szántová, PhD.

Pani docentka pôsobila 9 rokov na pozícii zástupkyne prednostu a v súčasnosti je sama prednostkou III. internej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Na tomto pracovisku pracuje úctyhodných 33 rokov. Iniciovala pre pacientov vytvorenie HEPKALKULAČKY ako nástroja pre skríning fibrózy pečene. Vďaka pani docentke sa množstvo pacientov s ochoreniami pečene podarilo včas diagnostikovať a liečiť.

MUDr. Adriana Ilavská, PhD., MBA, MPH

MUDr. Adriana Ilavská, PhD., MBA, MPH

Práci lekárky zasvätila 30 rokov. V súčasnosti pracuje v diabetologickej a metabolickej ambulancii Medispektrum s.r.o. v Bratislave. Aktívne zavádza nové vyšetrovacie metodiky v oblasti diabetológie, iniciuje skríningové programy na diabetologických ambulanciách s využitím moderných technológií a zavádzaním umelej inteligencie pri vyšetreniach.

MUDr. Andrej Vranovský, PhD.

MUDr. Andrej Vranovský, PhD.

Je primárom na Klinike onkohematológie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Národného onkologického ústavu. Patrí medzi špičkových odborníkov v tejto oblasti na Slovensku. Pomohol tisíckam hematoonkologických pacientov vrátiť sa späť do života vďaka účinnej liečbe a transplantácii krvotvorných buniek.

MUDr. Ján Ušák, PhD., MSc.

MUDr. Ján Ušák, PhD., MSc.

Pracuje ako gastroenterológ v Gastroenterologickej ambulancii EndoCorp s.r.o. v Trnave. V minulosti spolupracoval aj so Slovenskou akadémiou vied, v rámci ktorej sa podarilo po prvýkrát diagnostikovať na Slovensku genetické ochorenie Peutz Jeghersov syndróm. Bol pri zavedení aplikácie biologickej liečby v Trnavskom kraji, ERCP vyšetrenia a kardiostimulátorov v Trnavskej nemocnici.

MUDr. Oľga Holíková

MUDr. Oľga Holíková

Po vykonávaní praxe v zahraničí sa rozhodla vrátiť na Slovensko a zúročiť svoje odborné vedomosti a skúsenosti v ambulancii všeobecného lekára v Šamoríne. Pre mnohých svojich pacientov je skvelou lekárkou, odborníčkou, ktorá sa vie o pacienta postarať v rámci komplexnej diagnostiky, liečby, manažmentu v oblasti internej medicíny bez toho, aby musel cestovať desiatky kilometrov na vyšetrenia k špecialistom.

MUDr. Elena Ďurišová

MUDr. Elena Ďurišová

Je primárkou Reumatologicko-rehabilitačného centra, s.r.o. v Hlohovci, ktoré bolo vybudované práve pod jej vedením. Pretavila tak do reality svoj sen, aby pacient pri návšteve pracoviska mohol absolvovať viacero vyšetrení, prípadne nutných terapeutických procedúr a konzultácií s inými špecialistami v čo najkratšom čase.

MUDr. Viera Hančinová

MUDr. Viera Hančinová

Pracuje ako neurologička v Centre pre liečbu sclerosis multiplex Univerzitnej nemocnice Bratislava Ružinov, ktoré je kapacitne najväčšou špecializovanou ambulanciou na Slovensku. Pani doktorka dobre vie, že pracuje s ľuďmi, ktorých nedokáže ani pri tej najväčšej snahe úplne vyliečiť, no dokáže im pomôcť k čo možno najvyššej kvalite ich života s týmto ochorením.

MUDr. Silvia Valentová Strenáčiková, PhD.

MUDr. Silvia Valentová Strenáčiková, PhD.

Je zástupkyňou prednostu Kliniky plastickej chirurgie Slovenskej zdravotníckej univerzity Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Zaviedla včasnú operáciu rázštepov tváre hneď po narodení dieťatka, operáciu podnebia v 6. až 8. mesiaci života a ďalšie inovatívne techniky v spolupráci s medziodborovými špecialistami.

MUDr. Laura Gombošová, PhD.

MUDr. Laura Gombošová, PhD.

Pracuje ako gastroenterologička na II. internej klinike Univerzitnej nemocnice L. Paustera a Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Do praxe zaviedla inovatívne postupy v manažmente IBD, meranie hladín protilátok pri biologickej liečbe, monitoring biologických liekov. Pacienti na nej oceňujú vysoko odborný, no zároveň citlivý a ľudský, propacientský prístup.

MUDr. Eva Hanáčková

MUDr. Eva Hanáčková

Viac ako 18 rokov zasvätila vedeniu Neurologického oddelenia AGEL Komárno a viac ako 20 rokov vedeniu detskej neurologickej ambulancie, kde poskytuje výnimočnú starostlivosť deťom so záchvatovými ochoreniami a ďalšími neurologickými stavmi. Zaviedla miniinvazívnu liečbu chrbticových ochorení a svoj čas venovala aj vývoju nového prístupu k multidisciplinárnej spolupráci pri manažmente pacientov s náhlou mozgovou cievnou príhodou.

Zahlasujte aj v kategórií

Ocenenie Moja sestra - hlasovanie

Mgr. Zuzana Orbán, dipl. s.

Mgr. Zuzana Orbán, dipl. s.

Pracuje ako sestra manažérka v Agentúre domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Aj keď ide často o finančne nedocenenú a fyzicky aj psychicky náročnú prácu, vedenie dlhoročného boja o zazmluvnenie agentúry jednou zo zdravotných poisťovní, pacient je u nej vždy na prvom mieste. Nie raz ochotne a nezištne pomohla aj tým pacientom, ktorí boli poistencami nezmluvnej poisťovne.

Mgr. Slávka Gorná

Mgr. Slávka Gorná

Po štúdiu sociálnej práce a ošetrovateľstva pôsobila v sociálnej oblasti. Dnes ju môžete stretnúť ako sestru aj sociálnu pracovníčku v Nemocnici s poliklinikou Prievidza v Bojniciach. Je nositeľkou myšlienky, že sociálna starostlivosť a pomoc, zdravotná starostlivosť a služby s ňou spojené by mali byť viac prepojené a pôsobiť súbežne. Je to sestra, akú si praje mať vedľa seba každý pacient.

Mária Ďurdinová

Mária Ďurdinová

Je neoddeliteľnou súčasťou tímu sestier na oddelení dlhodobo chorých v Nemocnici Agel Handlová už krásnych 43 rokov. Práca na oddelení s ťažko chorými či nevyliečiteľnými pacientmi je namáhavá fyzicky aj psychicky a vyžaduje si veľa úcty, pokory a sebaobetovania. Sestra Ďurdinová túto neľahkú úlohu zvláda výborne. Z jej postoja, záujmu a odhodlania cítiť lásku k jej profesii.

Mgr. Adriana Simová

Mgr. Adriana Simová

Pracuje ako sestra na Klinike všeobecnej viscelárnej a transplantačnej chirurgie v Univerzitnej nemocnici Martin. V roku 2022 sa jej podarilo za podpory vedenia kliniky obnoviť činnosť stomickej poradne v Martine. Tá je oficiálne k dispozícii pacientom dva dni v týždni. Sestra Simová je však na telefóne nonstop, vždy pripravená poradiť a pomôcť stomikom z celého Slovenska.

Martina Švenková

Martina Švenková

Pracuje ako sestra na oddelení ambulantnej chemoterapie v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. V kolektíve je veľmi obľúbená, ústretová, ochotná a vždy pripravená pomôcť. Bola aktívnou súčasťou odborného tímu vo výskumných projektoch klinických skúšaní inovatívnych liečiv pre liečbu pacientov s hematologickými malignitami.

Zdenka Babičová

Zdenka Babičová

Pracuje ako sestra v Centre pre liečbu sclerosis multiplex Univerzitnej nemocnice Bratislava Kramáre. Vypočuť si tak náročnú diagnózu, akou je skleróza multiplex, s nejasnou prognózou a dlhodobou liečbou, je najmä pre mladých pacientov veľmi náročné. Práve v takýchto ťažkých chvíľach chce mať človek pri sebe skúsených a ľudských odborníkov, akým je aj sestra Babičová.

Mgr. Marta Figová

Mgr. Marta Figová

Je zdravotnou sestrou na II. internej klinike Slovenskej zdravotníckej univerzity vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Počas dlhých rokov praxe, kedy si prešla neurologickým, interným oddelením či internou JIS, nikdy neupustila zo svojich zásad. Svojich pacientov vždy ošetruje s ohľadom na ich individuálne potreby.

Mgr. Diana Klobučníková, DiS, MHA, MPH

Mgr. Diana Klobučníková, DiS, MHA, MPH

Je vysoko erudovanou odborníčkou – sestrou, ktorá sa celoživotne vzdeláva a rada prijíma nové výzvy, zavádza do praxe inovácie v prospech pacientov. Stretnúť sa s ňou môžete v novovybudovanej Nemocnici Bory v Bratislave. Toho roku oslávila svoje 30-ročné pracovné jubileum. V Nemocnici Bory ošetruje a edukuje pacientov po operácii s vyvedením stómie, tzv. vývodu.

Erika Molnárová

Erika Molnárová

Pracovala na novorodeneckom oddelení a následne na oddelení centrálnej sterilizácie, kde získala cenné, odborné skúsenosti v rámci starostlivosti o najmenších pacientov a osvojila si aj zásady antiseptickej starostlivosti, ktorej cieľom je predchádzať všetkým pooperačným komplikáciám. V súčasnosti pôsobí na Klinike plastickej chirurgie LF UK a UNB v Ružinove. Je to sestra s veľkým srdcom.

Bc. Katarína Stasinková

Bc. Katarína Stasinková

Pracuje ako sestra v gastroenterologickej ambulancii v Poliklinike Bezručová v Bratislave. Pacienti s IBD, teda chronickými zápalovými ochoreniami tráviaceho traktu, na nej oceňujú jej mimoriadne profesionálny a citlivý prístup. Keďže ide o celoživotné ochorenia, pre pacientov je nesmierne dôležitá nielen edukácia, ale aj diskusie na rôzne odborné témy, ktoré s nimi sestra Stasinková vedie.

Zahlasujte aj v kategórií

Aká je vaša osobná skúsenosť s podaním podnetu na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS)?

15%
54%
19%
4%
8%